تبلیغات
پاسخ به شبهات شما

پاسخ به شبهات شما
ثامن تم
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از ادیان و فرق امروز بیشتر برای اسلام و تشیع خطر دارد؟
طراح قالب
ثامن تـــم

سوال :

با این حال که جامعه بشری دائما در حال دگرگونی است ، چگونه می توان با قوانین ثابت و یکنواخت اسلام پاسخگوی مسائل و نیازهای آن بود ؟

جواب :

اسلام دارای دو گونه قوانین است : یک سلسله از قوانین مانند احکام کلی دین ثابت و برقرار است مانند لزوم اعتقاد به توحید ، مبارزه با ظلم ، اجرای عدالت و ... . اما قسم دیگر یک سری اصول کلی و جامع است که با دگرگون شدن موضوعات آن صورت تازه ای به خود می گیرد و پاسخگوی نیازهای متغیر هر زمان می باشد.

 مثلا یک اصل کلی در اسلام داریم تحت عنوان « اوفوا بالعقود » (به قراردادهای خود وفادار باشید) . مسلماً با گذشت زمان انواع تازه ای از قراردادهای اجتماعی و تجاری سیاسی مطرح می شود که انسان می تواند با در نظر گرفتن آن اصل کلی به آن پاسخ داد.

 ونیز یک اصل کلی دیگر داریم به عنوان « لا ضرر » که مطابق آن هر حکم و قانونی که سبب زیان فرد یا جامعه شود باید محدود گردد.


(اگر سوال یا شبهه ای در ذهنتان وجود دارد در قسمت نظرات مطرح کنید تا پاسخش را دریافت نمایید)طبقه بندی: اسلام،
برچسب ها: شبهات اسلام، شبهات دینی، پاسخ به شبهات دینی، پاسخ به شبهات شما، قوانین ثابت و یکنواخت اسلام، اعتقاد به توحید، اصل کلی در اسلام،
دوشنبه 11 بهمن 1389 .:. 15:01 .:. سید محمد حسین احمدی
.:. کدنویسی : وبلاگ اسکین .:. گرافیک : ثامن تم .:.
درباره وبلاگ


با سلام خدمت شما بازدید کننده گرامی...
با توجه به پیشرفت تکنولوژی وافزایش حملات دشمن های دینی ما به وسیله ی این علم به همراه فعالیت های بسیار خود در زمینه تخریب اسلام و تشیع ، با مطرح کردن شبهه هایی پوچ و بی اساس قصد دارند این هجوم خود را همه جانبه کنند. پس بر آن شدیم تا با بوجود آوردن این سایت خدمتی کوچک به دینمان کرده باشیم. انشاءالله تعالی...
سید محمد حسین احمدی

روزشمار غدیر
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب