تبلیغات
پاسخ به شبهات شما

پاسخ به شبهات شما
ثامن تم
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از ادیان و فرق امروز بیشتر برای اسلام و تشیع خطر دارد؟
طراح قالب
ثامن تـــم

سوال :

چرا شیعیان از روز اول ماه محرم تا روز دهم هرروز عزاداری می کنند درحالی که شهادت امام حسین علیه السلام و مصیبت های وارده ای که در روضه ها نقل میشود همه در یک روز و آن هم روز دهم (عاشورا) اتفاق افتاده است ؟

جواب :

برای پاسخ به این سوال به دو دلیل اکتفا می کنیم :

1. ابتدا باید یادآور شویم که چون ما به عصمت مطلق ائمه معتقدیم پس تمامی گفتار و کردار و امر و نهی منقول از آنها برای ما حجت و دلیل است . پس با این وجود به عنوان مثال اگر یکی از معصومین علیهم السلام در زمان خود کاری را انجام می دهند این خود دلیلی است برای پسندیده بودن آن فعل و لزوم یا استحباب انجام آن برای ما .

حال با مقدمه ای که در بالا آوردیم به این حدیث شریف منقول از امام رضا علیه السلام که در کتاب کامل الزیارات آمده است تکیه میکنیم که فرمودند : « زمانی که محرم فرا می رسید کسی پدرم (امام موسی بن جعفر علیه السلام) را خندان نمیدید. » . پس این نشان می دهد که عزادار بودن از روز اول محرم از سیره ی اهل بیت علیهم السلام است.

2. دلیل دیگری که میتوان آورد عظمت عاشورا و بزرگداشت آن نسبت به دیگر روزهای سال است. به علت اینکه عظمت شهادت و مصیبت های امام حسین علیه السلام یکی از پایه های تشیّع است شیعیان از ده روز قبل از شهادتشان شروع می کنند به عزاداری تا به همه ی جهانیان این مصیبت و زخم وارده بر تنه ی دین را گوشزد کنند . و همانطور که میبینید هر سال با شکوه تر از سال قبل عزاداری امام سوممان برگزار میشود و افراد بیشتری با دبدن این شور و اشتیاق جوانان شیعه برای بزرگداشت این ایام ، مشتاق به تحقیق در مورد این دین حق و ورود به آن میشوند.

( اگر سوال یا شبهه ای در ذهنتان وجود دارد در قسمت نظرات مطرح کنید تا پاسخش را دریافت نمایید )
طبقه بندی: عاشورا،
برچسب ها: عاشورا، شبهات عاشورا، شبهات محرم، امام حسین علیه السلام، شبهات دینی، پاسخ به شبهات، شهادت امام حسین علیه السلام،
چهارشنبه 16 آذر 1390 .:. 23:13 .:. سید محمد حسین احمدی
.:. کدنویسی : وبلاگ اسکین .:. گرافیک : ثامن تم .:.
درباره وبلاگ


با سلام خدمت شما بازدید کننده گرامی...
با توجه به پیشرفت تکنولوژی وافزایش حملات دشمن های دینی ما به وسیله ی این علم به همراه فعالیت های بسیار خود در زمینه تخریب اسلام و تشیع ، با مطرح کردن شبهه هایی پوچ و بی اساس قصد دارند این هجوم خود را همه جانبه کنند. پس بر آن شدیم تا با بوجود آوردن این سایت خدمتی کوچک به دینمان کرده باشیم. انشاءالله تعالی...
سید محمد حسین احمدی

روزشمار غدیر
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب