تبلیغات
پاسخ به شبهات شما

پاسخ به شبهات شما
ثامن تم
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از ادیان و فرق امروز بیشتر برای اسلام و تشیع خطر دارد؟
طراح قالب
ثامن تـــم

سوال :

آیا شجاعت و غیرت امیرالمومنین حضرت علی (علیه السلام) اجازه میدهد که در قضیه حمله به خانه ایشان و آتش زدن در خانه حضرت و از همه مهمتر اهانت به ناموسشان ، سکوت کنند ؟ آیا این سکوت دلیل بر صحت عمل خلیفه دوم است ؟

جواب :

ما یقین داریم که شجاعترین مردم حضرت علی (علیه السلام) بودند و میتوانستند برای جلوگیری از مصیبت های ذکر شده از قدرتشان استفاده کنند ، اما در آنجا مصلحت را بر سکوت می دانستند همانند جاهای دیگری که پیامبر(صلی الله علیه و آله) و خودشان مصلحت را بر سکوت و صلح می دانستند (اگر خواستید نظر دهید تا برایتان مثال هارا بگذارم).

پس اول باید صلاح اسلام و مسلمین را در نظر گرفت و بعد از شجاعت و قدرت استفاده کرد.

در اینجا سه دلیل را می آوریم تا صلاحی که می گوییم روشنتر شود :

1. این قضایا دقیقا چند روز پس از رحلت پیامبر(صلی الله علیه و آله) بود و منافقین می خواستند فرصتی گیر بیاورند تا نقشه های شوم خود را بر ضد اسلام پیاده کنند ، به همین دلیل اگر حضرت دست به شمشیر می بردند به نفع منافقین و به ضرر مسلمین می شد.

2. در زمان رحلت پیامبر(صلی الله علیه و آله) امپراطوری روم در صدد حمله به کشورهای اسلامی بود . پس اگر حضرت دست به شمشیر می شدند ، اختلافات داخلی زیاد می شد و فرصتی میشد برای حمله ی روم به کشور مسلمین.

3. بعد از رحلت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) مدعیانی دروغین برای نبوت بودند . در این زمان هم اگر حضرت دست به شمشیر می شدند ، در جامعه اسلامی اغتشاش میشد و فضایی بوجود می آمد برای این افراد.

[بنابراین سکوت حضرت امیر (علیه السلام) بهترین مصلحت برای اسلام و مسلمین در زمان آن مصیبت ها بود.]

 

(اگر سوال یا شبهه ای در ذهنتان وجود دارد در قسمت نظرات مطرح کنید تا پاسخش را دریافت نمایید)

 
طبقه بندی: امامان معصوم (علیهم السلام)،
برچسب ها: حمله بر خانه امیرالمومنین (علیه السلام)، شبهه، شبهات ولایت، سکوت حضرت علی (علیه السلام)، سکوت امام علی (علیه السلام)، پاسخ به شبهات شما، غیرت امیرالمومنین حضرت علی (علیه السلام)، آتش زدن در خانه حضرت، صلاح اسلام، رحلت پیامبر(صلی الله علیه و آله)،
شنبه 20 آذر 1389 .:. 23:19 .:. سید محمد حسین احمدی
نظرات
.:. کدنویسی : وبلاگ اسکین .:. گرافیک : ثامن تم .:.
درباره وبلاگ


با سلام خدمت شما بازدید کننده گرامی...
با توجه به پیشرفت تکنولوژی وافزایش حملات دشمن های دینی ما به وسیله ی این علم به همراه فعالیت های بسیار خود در زمینه تخریب اسلام و تشیع ، با مطرح کردن شبهه هایی پوچ و بی اساس قصد دارند این هجوم خود را همه جانبه کنند. پس بر آن شدیم تا با بوجود آوردن این سایت خدمتی کوچک به دینمان کرده باشیم. انشاءالله تعالی...
سید محمد حسین احمدی

روزشمار غدیر
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب