تبلیغات
پاسخ به شبهات شما

پاسخ به شبهات شما
ثامن تم
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از ادیان و فرق امروز بیشتر برای اسلام و تشیع خطر دارد؟
طراح قالب
ثامن تـــم

سوال :

چگونه میتوان ثوابهای حیرت انگیز بعضی اعمال و دعاها ( مثلا اینکه اگر فلان دعا را بخوانی به اندازه هفتاد هزار سال عبادت است و... ) را توجیه کرد ؟ چنین چیزی ممکن است ؟

جواب :

از دو راه میتوان جواب داد :

1- انسان باید به تاثیر هر کاری برای قضاوت در مورد آن نگاه کند . مثلا کسی که یک گناه کبیره انجام می دهد ، چه بسا انجام آن گناه فقط چند ثانیه طول بکشد اما فقط به خاطر همان چند ثانیه اگر موفق به توبه نشود به جهنم می رود و برای همیشه در آن خالد و جاودان است .( این قضیه عکس موردی است که از آن سوال شده )

بگذارید یک مثال دیگر بزنم ، فرض کنید فردی چاقویی را در چشم خود فرو کند ، در اینجا با اینکه فرو کردن چاقو لحظه ای بیشتر طول نمی کشد اما یک چشم آن فرد برای همیشه ی عمرش کور خواهد بود . پس شما به این نگاه نکنید که عمل چقدر طول می کشد بلکه عاقبت و عقوبت آن را در نظر بگیرید . پس ممکن است کاری از نظر شما کوچک به نظر برسد اما در نزد خداوند اجر و پاداش زیادی داشته باشد.

2- فرض کنید فردی میلیاردها تومان پول دارد و می خواهد آنها را در بین فقرا تقسیم کند. او به میان مستمندان میرود و و به آنها می گوید هرکس فلان کار را انجام دهد من پانصد هزار تومان به او می دهم . آیا اگر شما آنجا باشید از عمل آن فرد میلیاردر تعجب می کنید؟ البته که نه ! این ها اموال آن فرد هستند و او هرطور که دوست داشته باشد از آنها استفاده میکند یا آنهارا می بخشد . در مورد خداوند هم می توان همین را گفت ، تمام دنیا ملک خدا و تمام هستی اموال اوست. پس اگر خداوند شرطی بگذارد که اگر فلان کار را انجام دهید ( هرچند هم کوچک به نظر برسد ) ثواب و پاداش بسیار زیاد و باور نکردنی دارد ، جای تعجبی نیست .

 

(اگر سوال یا شبهه ای در ذهنتان وجود دارد در قسمت نظرات مطرح کنید تا پاسخش را دریافت نمایید)

 
طبقه بندی: دیگر، سوال های دوستان،
برچسب ها: ثواب، ثواب های زیاد بعضی اعمال، اعمال خوب، تاثیر کارها، پاسخ به شبهات شما،
یکشنبه 28 آذر 1389 .:. 22:00 .:. سید محمد حسین احمدی
نظرات
.:. کدنویسی : وبلاگ اسکین .:. گرافیک : ثامن تم .:.
درباره وبلاگ


با سلام خدمت شما بازدید کننده گرامی...
با توجه به پیشرفت تکنولوژی وافزایش حملات دشمن های دینی ما به وسیله ی این علم به همراه فعالیت های بسیار خود در زمینه تخریب اسلام و تشیع ، با مطرح کردن شبهه هایی پوچ و بی اساس قصد دارند این هجوم خود را همه جانبه کنند. پس بر آن شدیم تا با بوجود آوردن این سایت خدمتی کوچک به دینمان کرده باشیم. انشاءالله تعالی...
سید محمد حسین احمدی

روزشمار غدیر
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب