تبلیغات
پاسخ به شبهات شما

پاسخ به شبهات شما
ثامن تم
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از ادیان و فرق امروز بیشتر برای اسلام و تشیع خطر دارد؟
طراح قالب
ثامن تـــم

سوال :

مسائلی مانند اینکه فردی که از راه حرام به دنیا آمده است در شرایط متفاوتی از بقیه مردم قرار دارد ، مثلا تمایلش به گناه بیشتر است از کسی که این شرایط را ندارد. پس این چگونه میتواند عدالت و مساوات را بین مخلوقات خدا را نشان دهد؟

جواب :

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید به این توجه داشت که عدالت با مساوات تفاوت دارد مثلا فرض کنید :

پدری می خواهد به دو پسر خود که یکی 5 سال سن دارد و دیگری 15 سال، هدیه ای بدهد . مطمئناً این پدر به هردوی آنها دو وسیله مثل هم نمی دهد بلکه به نسبت سن آنها دو هدیه متفاوت می دهد . با توجه به این مثال به مورد اول مساوات و به دومی عدالت می گویند.

پس میتوان عدالت را اینگونه تعریف کرد : تقسیم حقوق مردم به نسبت صلاحیت آنها.

حال با توجه به تعریف عدالت و این که خداوند متعال هرگز به کسی ظلم نمی کند میتوان گفت که خداوند توقعی که ازما دارد را از اینگونه افراد یا از کسانی با شرایط مشابه این ندارد و در آخرت هم خداوند عذاب آنها را نسبت به شرایطشان کم و زیاد می کند و این است معنای ظالم نبودن خداوند . در ضمن در مورد اینگونه سوالات باید گفت که خداوند متعال در قرآن می فرماید از کارهایش سوال نکنید و بهتر هم است چون ما توانایی درک بعضی از مسائل رو نداریم از دلیل آن سوال نکنیم.

(اگر سوال یا شبهه ای در ذهنتان وجود دارد در قسمت نظرات مطرح کنید تا پاسخش را دریافت نمایید)
طبقه بندی: عدالت خداوند، قیامت، سوال های دوستان،
برچسب ها: فردی که از راه حرام به دنیا آمده، تمایلش به گناه بیشتر است، عدالت، مساوات، شبهات عدالت، تعریف عدالت، خداوند متعال هرگز به کسی ظلم، عذاب، ظالم، قرآن،
شنبه 2 بهمن 1389 .:. 21:02 .:. سید محمد حسین احمدی
نظرات
.:. کدنویسی : وبلاگ اسکین .:. گرافیک : ثامن تم .:.
درباره وبلاگ


با سلام خدمت شما بازدید کننده گرامی...
با توجه به پیشرفت تکنولوژی وافزایش حملات دشمن های دینی ما به وسیله ی این علم به همراه فعالیت های بسیار خود در زمینه تخریب اسلام و تشیع ، با مطرح کردن شبهه هایی پوچ و بی اساس قصد دارند این هجوم خود را همه جانبه کنند. پس بر آن شدیم تا با بوجود آوردن این سایت خدمتی کوچک به دینمان کرده باشیم. انشاءالله تعالی...
سید محمد حسین احمدی

روزشمار غدیر
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب